Pielęgnacja

Pielęgnacja futra

 

Futro Neva Masquerade wbrew pozorom   nie wymaga codziennej pielęgnacji,wystarczy raz w tygodniu rozczesać futro. Małego kociaka od małego trzeba  przyzwyczajać do czesania, ponieważ kociaki traktują czesanie jako zabawę i w poźniejszym wieku jest to już dla nich naturalny zabieg pielęgnacyjny,czeszemy od głowy w kierunku ogona, pozniej rozczesujemy kryzę i  klatkę piersiową kota ,brzuch i portki. Ogona praktycznie nie powinno się rozczesywać, ponieważ raz wyczesane włosy z ogona bardzo długo odrastają — nawet do roku czasu, należy o niego dbać można go lekko napudrować i bardzo delikatnie rozczesać szczotką, pilnując żeby na szczotce pozostało jak najmniej wyczesanych włosów. Raz na 3 miesiące dobrze jest całego kota napudrować  wyczesać  szczotką.  Jeśli pudrowanie nie przynosi  efektów oznacza to, że najwyższy czas kota wykąpać w dobrym szamponie dla kotów np firmy Lavender

 


Do pięlegnacji naszych futerek polecamy włoski puder Borotalco musimy sie także zaopatrzyć w grzebyk oraz szczotkę .  Wszystkie potrzebne produkty potrzebne do pielęgnacji naszych milusińskich znajdziemy tutaj .

Przycinanie pazurków

Raz w tygodniu  dobrze jest sprawdzić stan pazurów i jesli są zbyt ostre  to przycinamy je delikatnie specjalną obcinarką ,można je zakupić w sklepach zoologicznych. Dobrze jest przyzwyczajać kota do obcinania pazurków już od pierwszych momentów pobytu kociaka w naszym domu. Pazurki przycinamy bardzo ostrożnie, tylko w jego nieukrwionej części-sama końcówka.

Lootah Błękitny Anioł.